Microsoft Lync

Microsoft Exchange Server
1 اسفند, 1392
مجازی سازی Citrix
1 اسفند, 1392

Microsoft Lync

Microsoft Lync چیست ؟Lync

Lync برنامه ای نسبتا جدید و کاملا زیرساختی و کاربردی است که در کل برای برقراری ارتباط ، مورد استفاده قرار میگیرد.

شرکت ها و موسسات پیوسته در حال گسترده شدن هستند. برخی از شرکت ها دفاتری گسترده شده در سطح یک شهر، کشور و یا حتی کل جهان دارند . با توجه به این گستردگی نیاز به ارتباطاتی یکپارچه و سریع بین  شعب شرکت ها به شدت احساس می شود .
ارتبطات قدیمی مانند نامه نگاری های اداری و یا تماس های تلفنی به دلیل کند و گران بودن برای این شرکت ها سودمند نیست.

مایکروسافت با نرم افزار Microsoft Lync خود تحولی در این عرصه بوجود آورد ، چرا که برای تمام مسائل فوق راه حلی جامع  به همراه بسیاری از امکانات دیگر در قالب یک نرم افزار ارائه نمود .

کاربران می توانند کنفرانس گفتگوی چند نفره با استفاده از پیام های کوتاه، تلفن و یا ویدئو را ایجاد کنند.  کاربران می توانید با اضافه کردن دستگاه های USB مانند گوشی های تلفن، هدست، بلندگو، میکروفون، و دوربین های وب به سادگی از آنها برای تماس استفاده کنند. همچنین می توانند تمامی امکانات تصویر، زنگ، تماس خودکار، تنظیم نور، نمایش وضعیت و تماس به پست صوتی و یا به تلفن های همراه خود را به سادگی برروی لینک سرور با امنیت بالا تنظیم و کنترل کنند .

Lync منجر به کاهش نیاز به سفرهای غیر ضروری می شود.

مایکروسافت Lync سرور با بهره گیری از برخی مهارت های فنی IT منجر می شود به انجام تمام ارتباطات بین کاربران، بر روی یک کامپیوتر سرور 64 بیتی اجرا می شود و تحت شبکه فعال میگردد و در نهایت با کاربری آسان در دسترس کاربر نهایی قرار میگیرد

این نرم افزار با بهره گیری از ویندوز سرور به همراه بانک اطلاعاتی sql و ترکیبی از امکانات Microsoft Outlook و Microsoft Exchange Server درنهایت زیرساختی بسیار کاربردی برای برقراری انواع ارتباطات را به وجود می آورد و در نهایت یک جایگزین فوق حرفه ای و در عین حال با کاربری آسان برای مسنجر مایکروسافت است.

برای دسترسی به سرویس های مایکروسافت Lync تنها احتیاج به یک اتصال اینترنت برای ارتباط با سرور Lync دارید. حتی نیازی نیست که با VPN به شبکه داخلی شرکت متصل گردید. به این ترتیب برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس بسیار ساده تر میشود. شرکت کنندگان در هر جایی که باشند چند ساعت قبل از جلسه از برگزاری جلسه مطلع میشوند.

جهت راه اندازی Microsoft Lync میتوانید از کارشناسان شبکه مشاوره دریافت نمایید.