آموزش فوتوشاپ – Photoshop

آموزش MATLAB
30 بهمن, 1392
آموزش نرم افزار هلو – به صورت ریموت!
30 بهمن, 1392

آموزش فوتوشاپ – Photoshop

فتوشاپ یک نرم افزار گرافیکی است. همه کسانی که با گرافیک کامپیوتری سرو   eye
کار دارند، به نوعی محتاج این نرم افزار هستند. به کمک این نرم افزار شما
می توانید تصاویر مورد نظرتان را ایجاد کنید. عکس هایتان را ویرایش کنید و
تغییر دهید. فتوشاپ ابزاری است برای همه کسانی که در کامپیوتر با گرافیک
ثابت (و حتی متحرک) سرو کار دارند. گرافیست ها، ناشرین کتب و مجلات،
چاپخانه ها، شرکت های تبلیعاتی، طراحان سایت، عکاس ها، نقاشان هنری طراحان
نرم افزارها، انیمیشن سازها و …. به فتوشاپ احتیاج دارند.

ادوبی فوتوشاپ (به انگلیسی: Photoshop، به معنی کارگاه عکس) یک پردازشگر گرافیکی است که بدست شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. فتوشاپ برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش به‌کار می‌رود. هم‌چنین نگارش‌های گوناگون این نرم‌افزار تا نگارش دهم، در سیستم‌عامل لینوکس نیز با کمک ابزارهای میانه (مانند کراس‌اوور) قابل استفاده‌است . آخرین نسخهٔ رسمی این نرم‌افزار نسخهٔ چهاردهم آن است که با اسم ادوبی فتوشاپ سی‌سی شناخته می‌شود. (سی‌اس مخفف عبارت Creative Suite است و به معنای برنامهٔ خلاق است.)

در نسخه‌های پیشین، این نرم‌افزار همراه با نرم‌افزار دیگری به نام ادوبی ایمیج‌ردی نصب می‌شد که روی آماده‌سازی تصاویر برای وب تمرکز داشت. تنظیم دقیق فرمت، کیفیت، فشرده‌سازی تصاویر و انیمیشن در فرمت گیف از امکانات این برنامه بودند. بعد از خرید شرکت مکرومدیا توسط آدبی و اضافه شدن برنامه فایرورکس بسته‌های نرم‌افزاری آدوبی، اکثر امکانات این برنامه با فتوشاپ ادغام شدند.

اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس‌ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می‌گذارد، از فتوشاپ به طور فزاینده‌ای برای تولید و ویرایش عکس‌ها در فرمت‌های دیجیتال (به خصوص برای استفاده در وب) استفاده می‌شود.

 

 آموزش نرم افزار فوتوشاپ هم به صورت موردی و هم به صورت کلی قابل ارائه توسط  کارشناسان با ابزار ریموت و تماس صوتی به شرط وجود خط اینترنت با حداقل سرعت  256Kb/s بر روی سیستم کارفرما میباشد.